112,00 zł. Pojemność: 0,5l. Zawartość alkoholu: 95%. Spirytus Lubelski Rektyfikowany / 95% / 0,5l | | Inne alkohole \ Wódki / Okowity / Nalewki Sprawdź naszą ofertę!
Na początku każdego miesiąca porównujemy ceny piętnastu artykułów spożywczych w Biedronce, Netto, Lidlu, Kauflandzie, Realu i W poprzednim miesiącu odwiedziliśmy Lidl, Netto i Biedronkę. Tym razem do naszego zestawienia dodaliśmy jeszcze trzy hipermarkety: Real, Kaufland i Wśród artykułów spożywczych wybraliśmy te, które najczęściej kupują klienci. Tak powstała "Piętnastka Głosu”, na którą złożyły się chleb, bułki, jaja, cukier, mąka, mleko, ćwiartka z kurczaka, ryż, kasza, makaron jajeczny, piwo, wódka czy ceny z zeszłego miesiąca, widać różnice na przykładzie niektórych produktów. Np. w listopadzie w Biedronce cukier kosztował 2,85 zł, obecnie zapłacimy za niego 2,77 zł. Tyle samo kosztuje cukier w Netto i w zeszłym miesiącu w Biedronce w Słupsku (dawny Parnas) można było kupić w promocyjnej cenie 1,99 zł (cena na otwarcie marketu). Obecnie zapłacimy za nie o 40 groszy więcej. Margaryna Delma z masłem w tym dyskoncie kosztowała 3,49 zł, teraz jest tańsza o 50 groszy. Tańsza jest również ćwiartka z kurczaka w Biedronce, która kosztuje 5,99 zł za kilogram (w poprzednim miesiącu 6,25 zł za kilogram).Cenowe zmiany są także w Lidlu. Na początku listopada margarynę Delmę z masłem (450 g) mogliśmy kupić za 2,88 zł. Tym razem za tę samą cenę dostaniemy o 50 g Delmy więcej. Kilogram ćwiartki z kurczaka kosztuje 5,96 zł. Poprzednio musieliśmy za nią zapłacić o 29 groszy więcej. Staniała też – o 20 groszy – wódka Bols (0,5 l). Obecnie kupimy ją za 19,79 są także w Netto. Np. mąka (2,5 kg) kosztuje tam 3,47 zł. Na początku listopada trzeba było zapłacić 2,79 zł, ale za jeden kilogram. Z kolei mleko kupimy już nie za 2,79, ale za 2,39 pięciu marketach podobną kwotę zapłacimy za tabliczkę czekolady mlecznej – 1,35 zł. Natomiast w kupimy ją za 1,29 marketach pojawiają się już produkty związane ze świętami. W za Mikołaja z czekolady (60 g) zapłacimy 2,99 zł, a w Biedronce – 1,49 zł. Różnica (w zł) wybranych artykułów spożywczych z 5 grudnia 2013 r. BiedronkaLidlNettochleb pszenny krojony1,591,551,55bułka pszenna0,280,290,29jaja (10 szt.)3,853,854,65makaron 2-jajeczny1,191,191,19cukier biały (1 kg)2,772,772,77mąka pszenna extra (1 kg)1,391,553,47 (2,5 kg)mleko 3,2% (1 l)2,392,292,39margaryna Delma extra2,99 (550 g)2,88 (450 g)2,88 (450 g)ćwiartka z kurczaka 1 kg5,995,966,25śmietana 18%1,89 (330 g)2,29 (400 g)1,19 (200 g)ryż biały długoziarnisty 400 g1,691,691,69kasza gryczana 400 g2,992,993,15piwo (puszka 0,5 l)8,99 (Żubr 4-pak)2,55 (OkocimMocne2,39 (Harnaś)wódka Bols (0,5 l)17,9819,7919,85czekolada mleczna1,351,351,35 pszenny krojony1,991,551,19bułka pszenna0,280,160,27jaja (10 szt.)3,993,854,15makaron 2-jajeczny1,291,191,19cukier biały (1 kg)2,592,852,89mąka pszenna extra (1 kg)1,551,491,69mleko 3,2% (1 l)2,492,392,89margaryna Delma extra (450 g)3,992,892,99ćwiartka z kurczaka 1 kg4,79 (luz 1 kg)5,896,49śmietana 18% (200 g)1,691,591,49ryż biały długoziarnisty 400 g1,792,281,75kasza gryczana 400 g2,983,192,79piwo (Żubr, puszka 0,5 l)2,552,542,79wódka Bols (0,5 l)19,4919,8520,99czekolada mleczna1, ofertyMateriały promocyjne partnera
odpowiedział (a) 06.11.2011 o 22:47. Setka kosztuje ok. 5-6 zł, opłaca się kupić bardziej 0,5 lub 0,7, wyjdzie taniej.
Sam nie wierzę, że piszę o tej whisky. Piłem Port Elleny, Brory i Karuizawy, odwiedziłem dziesiątki destylarni w Szkocji i USA, pisałem do gazet branżowych i sędziowałem w konkursach wielkich marek alkoholowych. Mimo to, zdecydowanie najsławniejszym postem w historii mojego bloga niniejszy artykuł o whisky Golden Loch z Biedronki 🙂 Być może po jego przeczytaniu zechcesz zacząć przygodę z whisky na bardziej zaawansowanym poziomie. Po licznych prośbach o recenzję od czytelników, na przestrzeni kilku tygodni po Golden Loch byłem w Biedronce 3 razy. Klamki oczywiście nie pocałowałem, ale za każdym razem znajdywałem tylko pusty karton z nazwą marki. Wtedy zrozumiałem, że „Złotą Lochę”, bo mój krótki research internetowy wskazuje, że taki właśnie pieszczotliwy przydomek ma ta whisky, nie jest łatwo kupić! Dobrze, ale czy tę whisky da się pić? Co to za whisky? Golden Loch to jedna z najtańszych whisky na rynku. Od wielu lat jej cena to 29,99 zł co przy jej wprowadzeniu na rynek, kiedy ceny whisky były znacznie wyższe niż dzisiaj, było naprawdę szokujące dla konsumentów. Szok ten miał oczywiście wymiar pozytywny ponieważ ta whisky sprzedawana jest w cenie wódki dolnej części segmentu premium. Golden Loch nie ma swojej strony internetowej. Gdybym chciał napisać coś o jej tradycji pewnie wyglądałaby ona tak: Pewnego dnia, kilka lat temu, przyszło z Polski zamówienie na whisky. Na początku trochę nas to zaskoczyło, ale w końcu przygotowaliśmy produkt pod szkocko brzmiąca nazwą zgodny z wymaganiami cenowymi. No i w końcu jest – Golden Loch. Dla ludzi z charakterem i pasją do życia… albo coś podobnego. Marka własna – co to znaczy? Golden Loch to marka własna whisky produkowana przez dla firmy Jeronimo Martins (właściciela Biedronki). To zupełnie normalna sytuacja – na rynku jest mnóstwo marek własnych. Po prostu ta jedna ma w Polsce bardzo silną sieć dystrybucji i jest znana. Biedronka rośnie w siłę i zaczyna odpychać od siebie słowo dyskont, przechodząc do formatu market/supermarket. A to już nie są żarty. Ostatnie kampanie reklamowe przygotowano z niewiarygodnym rozmachem! Z ekranu do kadry wzywał nas Franciszek Smuda, no i ta śpiewająca reklama z uśmiechniętym elegantem (chociaż przyłapałem go na dwóch zapiętych guzikach marynarki i braku butonierki). Golden Loch też jest przejawem tej tendencji. Posiadanie własnej whisky informuje o tym, że Biedronka ma pewne aspiracje. Aktualizacja 2019 Golden Loch z pewnością zyskuje sobie grono wiernych obiorców wśród Polaków ponieważ na przestrzeni ostatnich 7 lat odkąd opublikowałem ten artykuł (że niby jak długo już piszę tego bloga?!?) portfolio produktów Golden Loch zwiększyło się o 3 dodatkowe pozycje takie jak Golden Loch 12yo, Golden Loch 5yo Blended Malt oraz Golden Loch & Cola. Warto dodać, że Golden Loch ma także silną konkurencję w postaci whisky z konkurencyjnej sieci marketów LIDL, która swoim klientom oferuje whisky Queen Margot. Degustacja video whisky Golden Loch (z 2018) Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych odcinków, koniecznie subskrybuj mój kanał na YouTube. Możesz to zrobić, klikając w poniższy przycisk: Szczera opinia o tej whisky Dzisiaj około 1/3 alkoholu w Polsce sprzedaje się w marketach więc „Złota Locha” jest bardzo prawdziwym zjawiskiem. To nie wszystko, Golden Loch to także przejaw innego bardzo ważnego trendu. Są nim marki własne (ang. private labels), które w tej chwili w Polsce dopiero wzrastają (aktualizacja 2019: cały czas wzrastają), podczas gdy w UK stanowią lwią część rynku. Chociaż osobiście nie jestem konsumentem wybierającym whisky Golden Loch, nie mam nic przeciwko tej marce. Bez wątpienia oferuje ona uczciwy stosunek jakości do ceny – w końcu zapłacić za nią trzeba bardzo mało i nie można mieć wygórowanych oczekiwań. Właśnie dlatego na moim blogu nie ma „besztających” opinii o Golden Loch, które z pewnością przysporzyłyby mi więcej popularności. To po prostu niskiej klasy whisky budżetowa nadająca się do picia z lodem i colą. I to nie wszystko…. Notka smakowa (z 2012) Moi drodzy, otwieram „Złotą Lochę”. Gdybym nie wrócił, bijcie na alarm 🙂 Typ alkoholu: blended whisky Wiek: 3 lata + Master Blender: nieznany Oko: otwierając –> przezroczysta, klasyczna butelka whisky z żółtą etykietą. Łatwa do rozpoznania. po nalaniu –>kolor bursztynowy Nos: Gęsty i niezbyt lotny, bardzo słodki zapach. Wiadra karmelu, lekko dębowa. Język: Średnio oleista, ekstraktywna, słodko-gorzka, wybitnie pieprzna. Jest to oczywiście wynik słabo ukrytego alkoholu. Ponieważ whisky musi leżakować przynajmniej 3 lata, wygląda na to że beczki użyte do leżakowania GL są naprawdę niskiej jakości. Golden Loch nie jest czarnym koniem w tym przeglądzie, ale myślę że nikt nie spodziewał się, że będzie. ABV: 40% Cena: ok. 30 PLN blended whisky (whisky mieszana)Golden Lochnotki degustacyjnescotchwhiskyWhisky z Biedronki
Przepis na nalewkę cytrynową z 3 składników. Najprostszy przepis na cytrynówkę zakłada wykorzystanie tylko trzech składników. W rezultacie otrzymasz pyszny, lekko kwaskowaty i orzeźwiający trunek. Możesz go pić samodzielnie w niewielkich zmrożonych kieliszkach lub z kostką lodu, ale również z dodatkiem soków i napojów.
ALKOHOL ETYLOWY 96%CAŁKOWICIE SKAŻONYNazwa produktu: ETANOLREKTYFIKOWANY ALKOHOL ETYLOWY 96%Skład chemiczny:Alkohol etylowy 96-99%Alkohol izopropylowy 1580g/100 dm3Benzoesan denatorium 0,79g/100 dm3Alkohol tert-butylowy 790g/100 dm3Pojemność butelki: 1000 ml (1 litr)ZastosowanieProdukt przeznaczony do rozcieńczania kompozycji zapachowych, farb, politur i lakierów żywicznych..Stosowany do produkcji perfum, dezodorantów, wód kolońskich i lakierów do zastosowanie w produkcji środków gospodarczych.
jak sie nazywa taki podkłąd w kremie.gdzie moge go kupic? ile kosztuje? 2010-06-20 16:03:25; xD gdzie moge kupic i ile kosztuje Felzuma z Madagaskaru too taki rodziaj jasszczurki chyba xD 2010-04-05 22:57:40; Skoro kilogram sera kosztuje 22,80zl to ile dag moge kupic za 5zł? 2013-12-12 16:30:54; Gdzie moge kupic saletre i ile kosztuje? 2010 zapytał(a) o 10:22 Ile może kosztowac pół litra spirytusu? Odpowiedzi blocked odpowiedział(a) o 10:23 własnego,czy ze sklepu.? :Du ruskich najtaniej i całkiem dobry. :D Jogii odpowiedział(a) o 10:26 co do ruskiego to nie jestem przekonany bo nie chce za każdym razem rzygac jak wypije cytrynówke...a samemu to można zrobic bimber... w sumie upędzic... Ta od ruskich całkiem dobry.. jeżeli ktoś lubi benzynę czy denaturat to proszę bardzo. Do 20 zł. Juke odpowiedział(a) o 10:54 Uważasz, że znasz lepszą odpowiedź? lub 3 kg wiśni na sok, 500 g cukru, 2 litry spirytusu, 3 kg wiśni, cukier do smaku, 3 kawałki cynamonu Z 3 kg wiśni i 500g cukru zrobić sok w sokowniku. Wlać go do dużego słoja, dolać spirytus. Do tej mieszanki włożyć cynamon i tyle wiśni, ile się zmieści w słoju - mój słój jest 8-litrowy. wiśnie Do lubianego tak przez smakoszy święta pączków czyli Tłustego Czwartku dosłownie chwilka więc warto zastanowić się czy w tym roku opłaca się samemu je smażyć czy może kupić w cukierni. Oczywiście wiadomo, że zawsze wygrywają większość rankingów te smażone na domowej patelni, ale co w tym roku się bardziej opłaca? Wszystkie produkty potrzebne do upieczenia pączków podrożały - tak wynika z badania Koszyka Cenowego W sumie domowe pączki będą w tym roku o 32 proc. droższe, z czego najmocniej podrożał olej - o 43 proc. z 7,27 zł/l w lutym 2020 do 10,38 zł/l przepis na pączki to około 3 szklanki mąki pszennej, 1 szklanka ciepłego mleka, 4 żółtka średnich jajek, około 3 pełne łyżki cukru, 25 g świeżych drożdży lub 7 g drożdży suchych, 1/4 kostki masła, szczypta soli, 2 łyżki spirytusu lub względu na fakt, że żadnego z tych produktów nie można kupić na łyżki ani szczypty do obliczeń przyjęliśmy standardowe miary, które występują w Koszyku Cen: 1 kg mąki pszennej, 10 sztuk jajek, 1 l mleka, 1 kg cukru, 1 opakowanie drożdży 50 g, 1 masło - 200 g. Dodatkowo 1 litr oleju do smażenia. Poza tym jak już zabieramy się do smażenia pączków, to przecież nie smażymy jednego, tylko od razu "mały stosik", aby wystarczył dla najbliższych i może dla dalszej danych Koszyka wynika, że:cukier podrożał przez rok o ok. 60 groszy na 1 kg, 10 jajek jest droższych o 1,40 zł - w lutym 2021 kosztowały 4,50 zł, obecnie średnio 5,90 zł, mąka jest droższa o niemal 1 zł/kg - podwyżka z 2,08 zł do 3 zł obecnie, masło zdrożało o 1,5 zł na kostce z 4,58 zł rok temu do 6,14 zł obecnie, olej podrożał z 7,27 zł/l w lutym 2021 do 10,38 zł/obecnie, dodatkowo ok. 1,70 zł zapłacimy za drożdże. Za 7 produktów potrzebnych do usmażenia pączków rok temu płaciliśmy ok. 25 zł. Obecnie taki sam zestaw produktów kosztuje 33 zł. Oznacza to wzrost cen o 32 proc., nawet po uwzględnieniu 5 proc. obniżki wynikającej z redukcji stawki VAT z 5 na 0 będzie nas kosztował pączek robiony w domu, a ile zapłacimy za paczka z cukierni?Z jednego kilograma mąki wyjdzie nam od 28 do 35 pączków. Można więc przyjąć, że jeden domowy pączek będzie nas kosztował 1 zł. Za taka cenę nie kupimy pączków w cukierni...Najtańsze są te masowo produkowane w sklepach sieciowych. Ceny pączków w supermarketach będą wahać się pomiędzy 2,50 zł a 5 zł, w zależności od producenta. Dla przykładu – w zeszłym roku ceny pączków w Biedronce i Lidlu wahały się między 1,99 zł – 2,99 zapowiadają cukiernicy, w cukierniach prywatnych pączki w tym roku będą droższe ze względu na wyższe ceny produktów, energii, transportu i płac. Szacują, że za jeden pączek trzeba będzie zapłacić od 4,80 zł do nawet 8 zł. Polecane ofertyMateriały promocyjne partnera
Litr spirytusu w ponoć najtańszej „Biedronce” kosztuje prawie stówę… zakładając, że w legalnej produkcji pewnie gdzieś koło 10 PLN, to znaczy, że około 90 pe El eNów jest zyskiem, producenta, hurtowników, detalistów no i oczywiście ciągle nienasyconego (tak samo jak Kościół), Skarbu Państwa.
8QrFK. 411 390 284 251 319 474 64 279 423

ile kosztuje litr spirytusu w biedronce